Turnaje

Holky si z MČR dvojic přivezly bronz!

09.06.2015 17:19

Během sobotního a nedělního dne proběhlo v Teplicích Mistrovství ČR žen. Tato soutěž se tentokrát konala ne pro jednotlivce, nýbrž pro dvojice. Mezi nejlepší šestnáctku párů z různých koutů republiky si Anička a Monika zajistily postup z turnajů, určených speciálně pro tuto událost.
První den patřil bojům v disciplíně na 2x120 hodů, kde se především potvrdila výkonnost a hlavně zkušenosti zúčastněných, jelikož mezi nimi byla převaha hráček, hrajících ligové soutěže, dokonce na finále zavítalo i několik bývalých či současných reprezentantek. Přestože holky byly ze všech nejmladší a nemají za sebou řadu utkání jako například sestry Wiedermannovy, které nakonec ovládly tuto disciplínu a stanuly na prvním místě, předvedly velmi slušné výkony (517 a 514), díky kterým se umístily na skvělé dvanácté pozici.
Nedělní dopoledne patřilo soutěži tandemů na 60 hs, kdy se páry každým hodem střídaly. Tato disciplína není tak o dosavadní formě hráček, ale o štěstí, tedy všichni mají šanci na úspěch. Holky začínaly v prvním kole proti zlínským kuželkářkám, které se v předešlém dni umístily jako páté. Přestože v postup nedoufaly, podařilo se jim získat body na obou drahách a čekalo je tak druhé kolo proti Praze, kdy opět zabojovaly a se stejným skórem se posunuly i do semifinále.
Jak již bylo zmíněno, tato soutěž je nevyzpytatelná. V druhém kole vypadla poslední dvojice, která v sobotu stanula na jednom ze stupínku vítězů, což bylo dobré znamení, jelikož by se střetly s našimi hráčkami. Přesto bylo semifinálové kolo pro děvčata náročné, jelikož musely přejít na dráhy 1-2, které byly pro většinu problematické. Nakonec proti soupeřkám získaly pouze jeden bod, tudíž následovalo tzv. Sudden Victory (Náhlá smrt) na dva hody. Brány finále se před kelečskými hráčkami uzavřely, když s protivníky prohrály o pouhou kuželku. Stále je však čekal boj o bronzové medaile, kde se střetly s Hazlovem.
Stejně jako semifinálový souboj, musely i teď holky hrát na obávaných drahách 1-2. Tentokrát si ale dávaly pozor na chyby z předchozího souboje, proto se ujaly vedení hned od začátku. Výborným číslem završily i druhou půlku společného náhozu, kdy své soupeřky rozdrtily 2:0, a tím tak potvrdily, že na jedno z medailových umístění patří oprávněně. Gratulujeme!                                                            • Výsledky 2x120hsMČR tandemy

OREL: Kelečtí kuželkáři ovládli soutěž v Blansku!

20.05.2015 22:54

Po roce opět proběhla soutěž družstev jednoty Orel, které se zúčastnili i kuželkáři z Kelče. Turnaj proběhl tentokrát na nově zrekonstruované kuželně v Blansku, kde si většina mohla okusit dráhy z mistrovství světa 2014, konaného vloni v Brně.
Do Blanska přijelo změřit síly celkem dvanáct družstev z celé České republiky, kdy náš tým patřil mezi jedny z favoritů, jelikož jsme se minulý rok umístili na prvním a druhém místě. Letos jsme však tušili, že konkurence bude daleko větší, přesto na cestu vyrazily opět dva týmy, z nichž jeden si vyřídil hostování za jednotu Kunovice.
Sestavu Kelče podpořila rodina Pavelkových, doplněná o Dalibora Tučka. Druhou čtveřici zastupovali Tomáš Vybíral, Antonín Pitrun, Martin Jarábek a František Vývoda. Po uplynulých třech rundách se mírného vedení ujalo družstvo Ivančic a Hranic, jelikož se Monice start příliš nevydařil. Petr Pavelka st. však předvedl výborných 559 poražených kuželek, takže se kelečská výprava pohybovala na průběžné bronzové příčce. Kunovice se ale dokázaly držet v těsném závěsu, a to díky skvělé hře Tomáše Vybírala (555).
V páté rundě přišel zlom celého dne. Do vedení dostal Kelč výkon Dalibora Tučka, který se svým náhozem neuvěřitelných 620 kolků zároveň postaral o vytvoření nového rekordu této Orelské soutěže. Petru Pavelkovi ml. tak zbývalo prvenství udržet, což se mu s číslem 565 nakonec podařilo. Kelečští tak uhájili prvenství z minulého roku a mohou tak oslavovat dvojnásobný titul v celkovém součtu 2214 kuželek v disciplíně 4x120 hodů sdružených. Kunovice taktéž bojovaly až do konce, nakonec se umístily na krásném 7. místě.
Následující ročník je plánován na kuželně v Ivančicích, tak uvidíme, zda-li jejich manšaft dokáže využít domácího prostředí. Pár fotek z uplynulého dne naleznete ve fotogalerii. Na konečné pořadí všech zúčastněných se můžete podívat zde.

MČR juniorek - Praha

08.05.2015 15:11

Poslední dubnový víkend se v kuželkářském sportu uskutečnilo Mistrovství ČR všech kategorii. Ve skupině juniorek se za náš oddíl zúčastnila i Monika Pavelková, která skončila v přeboru Zlínského kraje na čtvrté pozici. Během sobotního dne probíhala v disciplíně 120 hodů sdružených kvalifikace, kdy z třiceti šesti hráček postupovalo do dalšího dne dle výkonů dvacet čtyři nejlepších hráček. Druhý den se již bojovalo o titul "Mistryně ČR 2015", a to ve dvou disciplínách - soutěž na 120 hs a zároveň i v kombinaci 2x120 hs, kdy se k nedělnímu náhozu počítalo číslo z předešlého dne. Na medailových pozicích se nakonec ocitla stejná trojice, jen v pozměněném pořadí. Monika se mezi finalistkami v disciplína na 120 hodů umístila s výsledkem 531 kuželek devátá, v kombinaci skončila na pěkném osmnáctém místě, což je mezi tak velkou konkurencí velký úspěch. (Případně více informací na www.kuzelky.cz)

MCR-2015-juniorkyMCR-2015-juniorky-kombinace ◘

6.kolo PMN + finále

15.03.2015 15:10

Další turnaj Poháru mladých nadějí se uskutečnil v Kroměříž, kdy si žactvo mohlo okusit nové a zároveň poslední dráhy nynější sezóny. Tentokrát se však podařilo vytěžit body ze svého náhozu pouze Kristiánu Hlavicovi (starší žáci), který si s číslem 233 vysloužil krásné druhé místo. I přes menší nezdar se na bronzové pozici se poprvé ocitl i Milan Zgažar (mladší žáci) a pěkné osmé umístění si vybojovala poslední kelečská hráčka - Maruška Mašlaňová.
Tento víkend proběhlo taky finále PMN, konané tradičně na osmidráze v Olomouci. Jak finále probíhalo, můžete zjistit v závěrečném zpravodaji.            ◘ Turnaj č.6 ◘ Konečné výsledky ◘

5.kolo PMN - Blansko

18.02.2015 19:57

Naši nejmenší zavítali předposlední kolo letošního soutěžního ročníku do Blanska, kde si mohli odzkoušet dráhy z mistrovství světa, konaného vloni v květnu. Všem se podařilo dosáhnout vysokých čísel, někteří se dokonce mohli pyšnit svými novými osobními rekordy.